Filippo Perini

Filippo Perini je dnes už bývalý šéfdesignér automobilky Lamborghini, který na této pozici působil zhruba 10 let, a to od března 2006 do února 2016. Po letech strávených v Sant‘ Agatě se v rámci koncernu VW Group přesunul do studia Italdesign, dnes působí v koncernu Hyundai.

Do Lamborghini však Perini nastoupil již v roce 2004, a to na běžnou pozici v rámci designérského centra. Předtím pracoval u Audi jako senior design, svoji automobilovou kariéru nicméně začínal jako nezávislý designér. To pracoval pro různé značky jako, Fiat, Ferrari nebo Aprilia až nakonec skončil u Alfy Romeo, a to v roce 1995. Jakožto designér exteriéru pracoval třeba na krásných modelech 159 a 8C.

Perini se narodil 13. dubna 1965 v severoitalském městečku Piacenza, vystudovanou má polytechnickou univerzitu v Miláně. Tam nejprve získal titul strojního inženýra, posléze pak titul magistra automobilového designu na fakultě architektury.

Pro Lamborghini Perini navrhnul modely Huracán a Aventador, stejně jako vybrané vozy na jejich bázi (Veneno). Pracoval též na pozdějších verzích Gallarda a Murciélaga. Také rozpracoval SUV Urus, které dokončoval už jeho nástupce, Mitja Borkert.

Dnes v rámci koncernu Hyundai působí u značky Genesis, a to jako šéfdesignér studia pokročilého designu v německém centru. Jeho nadřízeným je mimochodem Luc Donckerwolke, též někdejší ředitel designu u Lamborghini.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..