Novinky

Ferruccio Lamborghini: tiše vzpomínáme

Dnes – 28. dubna 2010 – by Ferruccio Lamborghini oslavil své 94. narozeniny.
Jelikož už tu s námi zakladatel automobilky Lamborghini není, vzpomeňme si na něj u příležitosti dnešního dne.

Ferruccio Lamborghini se narodil 28. dubna 1916 v malé vesnici Renazzo di Cento v provincii Ferrara do rolnické rodiny. Zemědělství jej provázelo i v budoucím životě, když založil svůj nejúspěšnější podnik na výrobu traktorů a jiné zemědělské techniky. Právě z této továrny financoval i Automobili Lamborghini SpA.

Přes výrobu klimatizací, sportovních automobilů se Ferruccio Lamborghini vrátil k své prapodstatě i ve stáří. To totiž zakládá vinohrady a pěstuje víno, které prodává pod značkou Sangue Di Miura.

I na konci života Ferruccio nezapomene na svojí rolnickou krev, ve své poslední vůli si přál, aby jej na místo posledního odpočinku vezl traktor Lamborghini. Ferruccio Lamborghini zemřel 20. února 1993, pochován je ve svém rodném městě Renazzo di Cento.

Dnešního dne bychom rádi na významného italského průmyslníka vzpomněli několika články. O jeho životě si přečtěte ve článku Ferruccio Lamborghini, fotografie Michala Sakaře z muzea vzpomínajícího na život Ferruccia najdete ve článku Muzeum Dosso v obrazech. Na závěr určitě nezapomeňte na rozhovor, ve kterém Ferruccio hovoří o konkurenčních automobilech, článek je nazván Ferruccio Lamborghini o vozech.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..