Novinky

Estoque: šance na výrobu?

V rozhovoru se Stephanem Winkelmannem pro britský Autocar vyplývá, že supersedan Estoque má šanci na výrobu. To by potvrzovalo některé spekulace, které tvrdí, že sériová verze přijde na trh v roce 2012.

Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel Lamborghini v rozhovoru připustil, že má továrna dvě šance, jak rozšířit výrobu o třetí modelovou řadu. Tou první je Estoque, tou druhou SUV. Podle jeho slov je ale výroba terénního Lamborghini nepřístupná. „V našem cenovém segmentu žádné SUV neexistuje, navíc to není opravdové luxusní auto,“ řekl Winkelmann.

Případná výroba Estoque by měla továrně přivést nové zákazníky, kteří Lamborghini zatím nevlastní. Pomohla by i na velkém čínském trhu, kde jsou sedany velice oblíbené. Winkelmann ale odmítá, že by se automobilka přizpůsobovala zákazníkům: „Ostatní automobilky musí své výrobky přizpůsobit trhu. U luxusních výrobců je to ale naopak. Zákazník chce originál, ne něco, co bylo postaveno podle něj. Tudíž chtějí Lamborghini přesně takové, jaké je v Itálii.“

Pokud se však chce zákazník odlišit, je tu individualizační program Ad personam, který nabízí speciální barvy laku a interiéru.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..