Tuning Lamborghini

Edo Competition Murciélago LP710 Audigier Limited Edition

Těsně před Vánocemi 2008 představila společnost Edo Competition paket, který se mohl stát skutečnou lahůdkou pod vánoční stromeček. Koupili jste na poslední chvíli pro své blízké k Vánocům upravené Murciélago LP710 Audigier Limited Edition?

Edo competition zřejmě zjistilo, že zákazníci firmy si přejí ještě exkluzivnější vozy, než jaké úpravce vyrábí, a rozhodlo se, že spojí síly s designérem Christianem Audigierem. Společnost byla nadšená nápadem spojení Lamborghini s oděvní společností Versace, a tak spojila síly s jiným módním návrhářem. S designérem, pracujícím například pro firmu Ed Hardy, připravilo limitovanou edici, čítající pouze pět vyrobených kusů! A to znamená, že potkat druhé takové upravené Murciélago je ještě méně pravděpodobné, než u jednadvaceti Reventónů.

Od sériového Murciélaga LP640 dostál vůz mnohých změn, zahrnující přítlačný spoiler na zádi či úpravu laku, pod kterou se podepsal právě Christian Audigier. Audigier doplnil vůz různými obrázky, jak na karoserii, tak v interiéru. Převedení jeho maleb na karoserii dostal na starost Marcus Pfeil, uznávaný rakouský airbrushový tvůrce. Každý z pětice kusů ponese odlišné „tetování.“ Přiložený vůz s lebkou tak zůstane originálním, vy si na to své Murciélago, můžete dát cokoliv jiného.

Edo Competition je známé tím, že se nezaměřuje jen na vzhled, ale i na výkony. Jinak tomu nemohlo být ani u této verze. Vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru dostal nové hlavy válců, ostřejší vačkové hřídele, nové sání, přeprogramovanou řídící jednotku a nový výfukový systém. Takové úpravy znamenají jediné, Lambo dostalo vyšší výkon a to celých 710 koní!

Murciélago LP710 Audigier Limited Edition díky tomu sprintuje na stovku za 3,2 s (zlepšení o dvě desetiny) a dosáhne až maximální rychlosti 360 km/h.

Jestliže Vám připadá Murciélago LP710 Audigier Limited Edition moc pozérské a raději byste si přáli nějaké nářadí pro pravověrné řidiče, tak má Edo Competition úpravu i pro Vás. Stačí se podívat na článek o Edo Competiton Murciélago LP 710/2, které dostalo náhon pouze na zadní kola.

Foto: Edo Competition

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..