Reportáže

Diablo na ledu a sněhu

Potkat Lamborghini Diablo v tomto psím počasí? Kdepak, nezbláznili jsme se. V Praze je snad možné všechno, byť je evidentní, že žluté Diablo nepřijelo na vlastních kolech.

Návrat po těžkém dnu domů může být rázem veselejší. Stačí jeden telefonát se zprávou, že nedaleko domu stojí žluté Lamborghini. Ale jaké? To už zpráva nezmiňuje…

Při příchodu k vozu očekávám, že to bude jistě Gallardo. Při pohledu na širokou a nízkou siluetu ale zjišťuji, že se mýlím. Je to ďábel ve své nejryzejší formě – Lamborghini Diablo osobně. A s mrkačkami!

Žluté Diablo bylo do Česka přivezeno nejspíše ze Spojených států, což napovídá zadní espézetka původem z Havaje. Samotný typ ale nepoznáme, myslíte si, že je to Diablo 2wd, nebo Diablo VT?

Potkáváte v zimě Lamborghini dennodenně, nebo máte taky pocit, že výskyt san’tagatských býků je v tomto ročním období roven počtu Eskymáků na Sahaře?

6 komentářů: „Diablo na ledu a sněhu

  • v Diablu jsem jednou seděl – shodou okolností to bylo v Maranellu na parkovišti u muzea Ferrari, kam se v něm přiřítil asi 85-letý stařík v kšiltovce 🙂 nezapomenu na ten pohled, když všíchni lidi v jenom okamžiku začali obdivovat staré dobré Diablo a supermoderní Ferrari si nikdo nefotil 🙂

  • Chci vědět jakou bude mít pakárnu s přihlášením na český SPZ. Nevíte kde to skádaly?

  • Chci vědět jakou bude mít pakárnu s přihlášením na český SPZ. Nevíte kde to skládaly?

  • Kde bylo Diablo skloženo stoprocentně nevíme. Na místě, kde bylo foceno byly do garáže vyjeté široké stopy, ale jestli tam Diablo opravdu je není jisté. Co se týče přihlášení. Přihlásit vůz dovezený z USA není problém, stačí vůz upravit pro evropskou homologaci, poslat ho na kontrolu. Když vůz projde kontrolou, stačí mu nechat vystavit český technický průkaz a přihlásit na české registrační značky.

  • Není to až tak jednoduchý. Jedno Diablo mám v garáži zakoupené v SRN, mělo nový Tüv, takže po důkladné kontrole a na STK mi řekli, že pro tento vůz nemají žádná technická data pro vyplnění technického průkazu ani žádné emisní limity. Při zpáteční cestě z STK jsem měl ještě menší nehodu, takže nyní než auto opravím, tak bych potřeboval zjistit, kde mi STK na tento vůz udělají. Pokud má někdo tip nebo radu, kde bude STK bez problémů, zanechte prosím kontakt. Dík

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..