Novinky

Čtvrtá modelová řada je ve hře. Zatím si však na ni počkáme

Lamborghini díky SUV Urus rozšířila svoji nabídku na tři modelové řady. Do budoucna by to ale nemusela být konečná, ve hře je totiž čtvrtá modelová řada. Tolik modelů Lamborghini přitom naposledy nabízelo na konci 70. let (Urraco/Silhouette, Jarama, Espada, Countach).

Myšlenkou je gran turismo, s konfigurací 2+2. To je něco, na čem aktuálně pracujeme,“ přiznal přípravy dalšího modelu generální ředitel Lamborghini Stefano Domenicali.

Zároveň však Domenicali dal najevo, že případnou novinku v nabídce ještě musí schválit vedení koncernu VW Group, majitele Lamborghini. I proto se čtvrtá modelová řada neočekává dříve než v roce 2025. Automobilka se musí finančně stabilizovat po nástupu Urusu, aby mohla myslet na investice do výroby další řady.

Pokud však na další Lamborghini dojde, je vysoce pravděpodobné, že bude elektromobilem. „Pokud se podíváte na načasování příjezdu čtvrté modelové řady, existuje velká šance, že to bude čistý elektromobil,“ říká šéf výzkumu a vývoje Maurizio Reggiani a dodává: „Výkon pro nás bude stále důležitý. Musí to být rychlé auto, ale ne úplně stejným způsobem, s jakým pracujeme v našich ostatních supersportech. Čtvrtá modelová řada nabídne něco trochu jiného.“

Jestliže tak u supersportů chce Lamborghini nadále sázet na spalovací motor (byť v kombinaci s elektromotorem pro hybridní pohon), v případě GT čistě elektrický pohon nevylučuje. Kvůli stále přísnějším emisním normám značce možná ani nic jiného nezbude…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..