Concept S může být váš, míří do aukce

Aukční síň RM Sotheby’s bude v listopadu pořádat dražbu v New Yorku, na níž se objeví i jeden převelice zajímavý artikl. Vydražit bude možné speedster Lamborghini Concept S, jehož cena podle odhadů společnosti RM Sotheby’s činí 2,4 milionu a 3 miliony dolarů. To je v přepočtu až 74 milionů korun.

Concept S je prvním oznámeným vozem, který se bude na newyorské aukci dražit. Zároveň se bude jednat o jeden z nejzajímavějších dražených kousků. Automobil má totiž za sebou zajímavou historii.

Lamborghini tento model vycházející z Gallarda poprvé prezentovalo jako designovou studii v roce 2005 na autosalonu v Ženevě. Otevřený koncept veřejnost zaujal, a tak automobilka postavila pojízdnou verzi Conceptu S, kterou chtěla nalákat případné kupce. Plně funkční koncept se proti prvotní studii lišil zkrácenými čelními skly, díky nimž vypadal ještě extrémněji než originál.

Hotové auto bylo vystaveno následující rok na přehlídce Concorso Italiano, v té době se hovořilo o možné malosériové výrobě Conceptu S. Automobil měl doplnit kupé a Spyder s plátěnou skládací střechou. Z výroby ale nakonec sešlo, byla by totiž neúměrně nákladná. Jediný vzniklý exemplář Conceptu S s číslem šasi 001 automobilka později prodala, od nového majitele si jej ale několikrát zapůjčila zpět, aby jej vystavila na různých akcích.

Tato nejmenovaná osoba vlastní Concept S dodnes, rozhodla se jej však prodat. Je jasné, že jediný vzniklý Concept S bude hlavně sběratelskou záležitostí, nového majitele ale může zajímat fakt, že automobil je homologovaný pro běžný provoz a má na svém kontě 180 najetých kilometrů.

Aukce Art Automobiles se bude konat 18. listopadu v newyorském Manhattanu, přímo v sídle společnosti RM Sotheby’s. Specialista na dražbu historických vozidel se donedávna jmenoval RM Auctions, letos v únoru ale čtvrtinový podíl ve firmě koupila proslulá aukční síň Sotheby’s.


Foto: Darin Schnabel/RM Sotheby’s

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..