Chystá se film o životě zakladatele Lamborghini

Letos to bude 100 let od narození zakladatele automobilky Lamborghini, Ferrucciu Lamborghinimu. Sám výrobce na oslavu tohoto jubilea představí speciální model, v Itálii se pak na tuto počest chystá film o životě tohoto slavného průmyslníka.

Film je zatím nazýván Lamborghini: Legenda, přičemž vznikne na motivy knihy Ferruccio Lamborghini: Oficiální příběh, který napsal Ferrucciův syn Tonino. Práva na filmové zpracování knihy zakoupila produkční společnost AMBI Group, která chce snímek začít natáčet během letošního léta.

Scénář napíše Robert Moresco, který získal Oscara za scénář ke snímku Crash. Obsazení jednotlivých rolí je zatím tajné, AMBI Group ale slibuje zastoupení mezinárodních filmových hvězd. „Není to jen historie aut a motorů Lamborghini, ale příběh pozoruhodné kariéry a fascinujícího života,“ tvrdí Monika Bacardiová, zakladatelka AMBI Group.

Ferruccio Lamborghini se v roce 1916 narodil do rodiny zemědělců, po druhé světové válce ale vybudoval velké impérium, čítající výrobu traktorů, klimatizací a později i sportovních vozů. Jen na produkci vrtulníků nakonec nedošlo. Po deseti letech od založení úspěšné automobilky ale firmu opouští a začne se zabývat pěstováním vína. Nechme se překvapit, co všechno se z tohoto životního příběhu v chystaném životopisném filmu objeví.

Jeden myslel na “Chystá se film o životě zakladatele Lamborghini

  • 01/03/2016 (00:45)
    Trvalý odkaz

    Ano zakladatel firmy Lamborghini udělal nesmírnou věc ,že nedělal traktory ,ale začal dělat sportovní vozy .Čest jeho památce .

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..