Novinky

Český rychlostní rekord překonalo Gallardo LP560-4

Lamborghini Gallardo LP560-4 je držitelem nového českého rychlostního rekordu na letmém kilometru. Jeho nová hodnota činí 309,01 km/h, za volantem černé střely seděl český závodník Radek Bareš.

Černé Gallardo LP560-4 se v červenci zúčastnilo akce Geus okna Speed Day 2009, která probíhala na novém úseku silnice R7 z Prahy do Chomutova. Na tomto úseku se bývalý reprezentant v závěsném létání a automobilový závodník Roman Bareš pokusil překonat starý rekord, jež od roku 1997 držel Jaguar XJ220.

Roman Bareš seděl za volantem černého Gallarda LP560-4, poháněného desetiválem o výkonu 560 koní. Jeho maximální rychlost podle výrobce činí 325 km/h, díky čemuž by se zdálo, že maximální hodnota 309,01 km/h nesplnila očekávání. Sám řidič si ale myslí, že dosáhl hranice možností svých i automobilu. „Silnice byla kluzká, je na ní spousta prachu a štěrku, který se musí vyjezdit. Auto se pak chová, jako kdybyste jeli na ledu. Během jízdy jsem tak absolvoval desítky drobných smyků, a kdyby to bylo o malinko horší, tak už jsem byl vnitřně přesvědčený, že to nechám na příště,“ vysvětlil Bareš.

Na nově postaveném úseku silnice R7 překonal Bareš mezi Louny a Žatcem dvanáct let starý rekord Jaroslava Párala, který jel s Jaguarem XJ220 na mošnovském letišti rychlostí 292,647 km/hod.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..