Novinky

Aventador SVR na prvním snímku? Lamborghini láká na nový hypersport

Lamborghini na finále letošní sezony značkového šampionátu Super Trofeo naznačila příchod nového modelu, který vzniká v dílnách závodní divize Squadra Corse. Přestože automobilka zatím zahaluje novinku množstvím tajemství, máme důvod předpokládat, že jde o dříve naznačený Aventador SVR.

Automobilka novinku zatím poodhalila pouze prostřednictvím video upoutávky, v níž je vidět její silueta. Díky tomu víme, že novému lambu nebude chybět obří přítlačné křídlo na zádi nebo střešní větrací otvor. Samotný tvar karoserie pak potvrzuje, že základem bude Aventador. Video pak doplňuje slogan Nejryzejší okruhový zážitek.

To naznačuje, že půjde o nový okruhový speciál, o němž se zatím mluví jako o Aventadoru SVR. Pokud se dřívější spekulace potvrdí, bude to homologační speciál, díky němuž automobilka bude moci vstoupit do vrcholné kategorie čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans, která podle nových pravidel od roku 2021 vyžaduje základ závodního auta v sériovém modelu. A právě uvažovaný speciál Lamborghini, jehož vedení nad účinkováním v Le Mans skutečně přemýšlí, by mohl mít základ právě v Aventadoru SVR.

Zároveň by mohlo jít o jakousi rozlučku s Aventadorem, který se už pomalu chystá na zasloužený odpočinek. Spekuluje se, že půjde o poslední nehybridní supersport od Lamborghini, jehož atmosférický dvanáctiválec podle potvrzených zpráv dosáhne na výkon 830 koní. Více se dozvíme nejpozději příští rok, kdy bude novinka divize Squadra Corse oficiálně představena.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..