Aventador SVR na obzoru. Bude to rozlučka s nehybridy?

Lamborghini už pracuje na nástupci Aventadoru, kterým má být zatím blíže nespecifikovaný dvanáctiválcový plug-in hybrid. Ještě předtím však chystá velkolepou rozlučku se současnou vlajkovou lodí. A patrně zároveň půjde o rozloučení se s nehybridními modely.

Automobil údajně nazvaný Aventador SVR by mohl vůbec prvním nehybridním supersportem značky. Plug-in hybridem má být totiž i nástupce Huracánu, jen tak automobilka projde přísnými emisními normami chystanými pro příští léta.

Aventador SVR bude přitom velkolepým rozloučením. Půjde o evoluci Aventadoru SVJ, s ještě ostřejším vzhledem a zdokonalenou technikou. Atmosférický dvanáctiválec má v tomto případě dosáhnout dokonce na výkon 830 koní, což by bylo o 130 koní více než u originálního Aventadoru.

Zákulisní zprávy naznačují, že Aventador SVR bude natolik ostrým náčiním, že bude určen jen pro užití na závodních okruzích. I proto by jeho produkce měla být limitována na 40 exemplářů. Více se zřejmě dozvíme na jarním autosalonu v Ženevě, kde by se Aventador SVR mohl představit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..