Novinky

Aventador SV: Vývoj již začal

Lamborghini Aventador je úspěšným modelem této italské značky, v nabídce jsou dvě verze – kupé a otevřený Roadster, od nichž byla loni odvozena i limitovaná verze 50th Anniversary k oslavě 50 let od založení této automobilky. Nyní se podle zákulisních informací v Sant‘ Agatě pracuje na další variantě – Super Veloce.

Veřejnost jistě nepřekvapí, že Lamborghini tuto sportovně zaměřenou verzi chystá, vždyť je pro modely značky typická. První zkratku SV použila Miura, pak po dlouhých desetiletí následovalo Diablo SV a po něm Murciélago LP 670-4 SV.

Zatímco Murciélago LP 670-4 Super Veloce debutovalo až ke konci životního cyklu tohoto modelu, Aventadoru SV se máme dočkat již mnohem dříve. Aktuálně je nejdůležitějším modelem pro vývojové oddělení Huracán, jehož první kousky se u zákazníků objeví v létě, po něm už se zřejmě bude klást největší důraz na Aventador SV. Vůz by tak mohl debutovat v roce 2015.

O vzhledu a výkonech Aventadoru SV můžeme zatím pouze spekulovat. Jistě však nebudeme daleko od pravdy, když budeme tvrdit, že se design Super Veloce inspiruje agresivními křivkami Aventadoru J (speedsteru vyrobeného v jednom exempláři) a Aventadoru 50th Anniversary. Na zádi by se pak měl usadit karbonový spoiler, uvnitř můžeme čekat množství karbonu a alcantary.

Co se týče parametrů, tak model Veneno ukázal, že z 6,5litrového dvanáctiválce lze vydolovat minimálně 750 koní. Nebylo by tak velkým překvapením, pokud by se k této hodnotě výkon Aventadoru Super Veloce přiblížil.

Foto: Aventador J

Jeden myslel na “Aventador SV: Vývoj již začal

  • Kde je nějaké video

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..