Aventador SV: 750 koní a tři pakety výbavy

S blíží se premiérou Lamborghini Aventador Super Veloce se začínají vyrojovat další a další zprávy o tomto odlehčeném a posíleném vozu. Poslední informace hovoří o výkonu, Aventador SV bude pohánět dvanáctiválec vyladěný na 750 koní.

Aventador SV tak bude o 50 koní výkonnější než základní provedení tohoto modelu, zároveň bude stejně výkonný jako model Veneno. Odlehčená verze Aventadoru použije sedmistupňovou robotizovanou převodovku, stejně jako výchozí model. Spekulace o dvouspojkové převodovce se tak ukázaly jako liché.

Dříve zveřejněné špionážní fotografie odhaleného automobilu ukázaly agresivnější výraz inspirovaný Aventadorem 50th Anniversary a především mohutné křídlo na zádi. Nastavitelný zadní spoiler bude dodáván za příplatek.

Aventador bude dostupný ve třech odlišných paketech. Ten standardní nabídne malé logo SV na bocích karoseriea volant kombinující Alcantaru a kůži. Sportovní paket se pochlubí velkým logem SV na boku, Alcantarovým volantem a hasicím přístrojem. Komfortní balíček pak bude zahrnovat malé logo SV, volant s Alcantarou a perforovanou kůží či elektricky nastavitelná a vyhřívaná sedadla.

Nabídka laků karoserie bude zahrnovat nový rudý odstín Rosso Bia nebo upravený žlutý odstín Giallo Orion. K dispozici bude též oranžová Arancio Atlas, zelená Verde Ithaca, černá Nero Aldebaran nebo bílá Bianco Isis. S barvou karoserie budou ladit i detaily interiéru.

Aventador SV bude dodáván s koly s centrální maticí, v příplatkové výbavě se objeví i hasicí přístroj. Počet vyrobených kusů nemá být omezený, verze Super Veloce se má stát třetím nabízeným modelem po boku kupé a Roadsteru.

Foto: Auto Express

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..