Testy

Aventador SV: První recenze odlehčeného býka

Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce si mohli vyzkoušet první novináři. Novinku ve svých recenzích veskrze chválí, někteří novináři se dokonce nebojí Aventador SV nazvat nejlepším Lamborghini všech dob.

Steve Sutcliffe ve své recenzi pro britský Auto Express píše: SV je téměř jistě nejlepší vůz, které kdy Lamborghini postavilo. Sutcliffe upozorňuje, že Aventador SV nenabízí jen tradiční prvky Lamba (uchvacující vzhled a hlasitý výfuk), ale rovněž prvky pořádného auta, jako je použitelný přítlak či delikátní řízení.

Podobný názor má rovněž Chris Chilton z magazínu Car. Tohle je nejlepší Lamborghini, které jsme v poslední době řídili, dost možná je vůbec to nejlepší, píše. Chilton tvrdí, že Aventador SV není skvělý kvůli své rychlosti nebo síle, ale kvůli celku, do kterého je auto zabaleno. Podle Chiltona je to děsivý oldschoolový supersport, který dokáže potěšit každého bez ohledu na jeho řidičské schopnosti.

Matt Prior z Autocaru píše o odlehčeném Aventadoru podobně: Je to nejlepší model, který automobilka v současnosti vyrábí, o míli. Prior rovněž upozorňuje na to, že pokud chce zákazník něco tak rychlého jako Superveloce, musí u konkurence zaplatit výrazně vyšší částku.

Na příznivou cenu (Aventador SV stojí 327.190 eur) upozorňuje i Jetrho Bovingdon z časopisu Evo. Ten dále upozorňuje, že je Superveloce výrazně více agilní než standardní Aventador. SV je podle jeho názoru také méně nedotáčivé než výchozí model.

Stefan Helmreichz z Auto Motor und Sport se zamyslel nad tím, jaký je Aventador SV společník v každodenním životě. Podle jeho názoru je takový vztah komplikovaný primárně kvůli rozměrům auta, proto se SV hodí spíše jako vůz pro víkendy. I na běžný život je však dle jeho mínění připraven díky parkovací kameře nebo zachovanému komfortu.

Paul Horell z Top Gearu Aventador SV podobně jako jeho kolegové chválí, tvrdí o něm, že je mimořádný, šílený a bláznivě rychlý. Na druhou stranu naznačuje, že by si vystačil s běžným Aventadorem, protože si o něm nikdy nepomyslel, že tento slimák potřebuje trochu pošťouchnout.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..