Auto Express: Estoque dostalo zelenou

Britský server Auto Express tvrdí, že je sériová výroba Lamborghini Estoque na spadnutí. Automobilku podporuje její vlastník Audi, který souhlasí s výrobou čtyřdveřového supersedanu.

Lamborghini Estoque by v takovém případě sdílelo podvozek s plánovaným Audi A9 Sportback, které bude novou vlajkovou lodí inglostatdské automobilky, postavenou na základech á-osmičky.

Estoque má jako třetí modelová řada značky zdvojnásobit prodeje Lamborghini. Otázkou je, kde by se v takovém případě Estoque vyrábělo. Podle předchozích informací je totiž kapacita továrny v Sant‘ Agatě plná. Bude továrna rozšířena, nebo se výroba supersedanu přesune do továren mateřského Audi?

Podle dřívějších spekulací by mohlo být Lamborghini Estoque nabízeno jak s desetiválcem, tak dvanáctiválcem. Pohon motoru budou na silnici přenášet všechna kola.

4 komentáře: „Auto Express: Estoque dostalo zelenou

 • 01/21/2011 (13:43)
  Trvalý odkaz

  Spekuluje se o Číně.Nevím jak vážné to je… 🙁

 • 01/21/2011 (17:27)
  Trvalý odkaz

  No sláva, teď ještě vědět kolik toho „osekají“ z původního konceptu… Snad ho nechají tak, když se rozhodovali tak dlouho.

 • 01/21/2011 (17:28)
  Trvalý odkaz

  Karel: za sebe doufám, že to byla novinářská kachna, popřípadě chybný překlad z čínštiny…

 • 01/21/2011 (21:11)
  Trvalý odkaz

  Já tedy taky doufám že to byla jen nějaká novinářská úvaha.Ale jak je vidět i amerika je z Číny na větvi.Prý se učí čínštinu jak zběsilí.Čína je pro kapitalistický manažery pole ,,málo orané“.Teď půjdou hrabat tam.A možná,opět,za každou cenu.Kvalita až po tučném zisku… 🙂
  Ale kde by jinde bylo možné tak rychle začít vyrábět,nebo jen montovat taková auta?Koncern určitě nebude chtít stavět,v téhle světové situaci, další fabriku…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..