Novinky

Asterion se ukáže na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Lamborghini bude na letošní přehlídce exkluzivních automobilů Concorso d’Eleganza Villa d’Este prezentovat koncept Astrion LPI 910-4. První plug-in hybrid značky se světu poprvé představil na loňském pařížském autosalonu, jeho opětovná prezentace by mohla naznačovat, že Lamborghini chystá jeho sériovou výrobu.

Automobilka Asterion nasadí do prestižní soutěže Design Award určené konceptům a prototypům, v níž jsou hodnoceny tvary účastnících se automobilů. Na akci na břehu italského jezera Como se ukáže přímo šéfdesignér Lamborghini Filippo Perini, jehož tým stál za návrhem Asterionu.

Asterion LPI 910-4 je poháněn 5,2litrovým desetiválcem z Huracánu kombinovaným se třemi elektromotory. Auto s kombinovaným výkonem 910 koní akceleruje na stovku za pouhé tři sekundy a jede maximální rychlostí 320 kilometrů, přičemž zvládne jezdit jen na elektřinu – v elektrickém režimu ujede až 50 kilometrů.

Automobil je prezentován jako technický demonstrátor, který má ukázat schopnosti konstruktérů italské značky. Přesto se spekuluje o tom, že by Asterion mohl být předobrazem nového modelu. Gran turismo praktičtější a pohodovější než nabízené supersporty Huracán a Aventador by se totiž do portfolia Lamborghini náramně hodilo.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..