Editorial

Zamyšlení v den Ferrucciových narozenin

Právě dnes je to 96 let, co se narodil Ferruccio Lamborghini. Jelikož jste se proklikali až sem, na CzechLamborghini.cz, tak vám možná nemusíme představovat o koho jde. V rámci editorialu to udělám. Ferruccio Lamborghini je možná jediný výrobce sportovních vozů, který dokázal vytvořit vrásky na čele Enza Ferrariho. Příběh, proč se tak stalo všichni známe. V jednom z Ferrari Ferruccia Lamborghiniho opakovaně odcházela spojka. Ferruccio se tedy rozhodl jít za Enzem a navrhl mu, jestli nechce používat spojky z jeho traktorů, které prý fungují. Enzo jednoho ze svých dobrých zákazníků, Ferruccia, vyhnal se slovy, že si nenechá radit od nějakého „traktoristy“. Právě touto větou se začala psát bohatá historie Automobili Lamborghini.

Teď se trochu rozpovídám o samotné duši lamb. Vozy z dílen Lamborghini musí obsahovat nějakou součástku, která obsahuje duši. V mém dětství, kdy bylo nové Diablo, nebo později Murciélago, jsem netoužil po nic jiném. Už o modelu Countach je známé, že zdobil snad každý chlapecký pokoj a byl předmětem „vlhkých snů“. Pamatuji si, jak jsem hrával staré Need For Speed. V každém díle jsem se těšil, až budu prohánět lambo s policejními majáky ve zpětném zrcátku. Miluji Gallardo a za možnost jeho vlastnictví bych snad dal všechno na světě. Myslel jsem, že touha malých kluků po silném lambu, které na sebe strhává všechnu pozornost, vymřela. Byl jsem na omylu. Při letošní návštěvě ženevského autosalonu jsem vlastně na stánku Lamborghini viděl Countach. Dobře, neviděl jsem Countach, viděl jsem nový Aventador J. Proč jsem řekl Countach? Jde o způsob, jakým tento vůz upoutával pozornost malých kluků. Viděl jsem několik dětí, jak se natahují přes hrazení a snaží se na Jéčko dosáhnout, viz. přiložená fotografie.

Lamba měly duši dříve, byla to obrovská duše. Myslel jsem si, že po příchodu Audi na scénu se ona duše vytratila, ale vlastně jsem byl na omylu. Jestli dříve byla duše lamb obrovská, teď je slovy nepopsatelná. Podívejte se na Aventador LP700-4. Tento vůz obsahuje takzvaný „wow efekt“. Každý si to řekne, když ho někde nečekaně uvidí. U Aventadoru J jsem si to řekl, i když jsem z fotek věděl, jak vypadá. Ferrari si možná řeklo „postavíme F12 Berlinettu, světu se to bude líbit!“, ale když postavíte novou F12ctku vedle Aventadoru, najednou zjistíte, že na sklad Ferrari omylem dodali loga s vyplašeným koněm. Příští rok automobilka Lamborghini oslaví 50. narozeniny a já jsem zvědavý, kterým vozem to oslaví. A jsem si 100% jistý, že nový vůz bude obsahovat „wow-efekt“ a bude plný emocí…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..