Novinky

Winkelmann se loučí, Domenicali nastupuje

Očekávané se stalo skutečností, Stephan Winkelmann po 11 letech opouští funkci prezidenta automobilky Lamborghini. Jeho nástupcem se stává Stefano Domenicali. Ke změně na nejvyšším postu italské automobilky oficiálně dojde 15. března 2016.

O odchodu Winkelmanna z funkce se spekulovalo už od loňského podzimu, přičemž tehdejší zprávy se potvrzují – bývalý šéf Lamborghini se stává hlavou sportovní divize Audiaffiliate quattro GmbH mateřské automobilky Audi.

Stefano Domenicali naposledy působil u Audi jako vedoucí nových projektů. Na této pozici měl údajně připravovat vstup čtyř kruhů do Formule 1, k čemuž prozatím nedošlo – možná i kvůli kauze Dieselgate. Nejvíce je ale Domenicali známý jako šéf stáje Ferrari ve Formuli 1, což je pikantní s ohledem na to, že přechází k hlavnímu konkurentovi maranellské značky. Ital narozený v Imole má vystudovanou obchodní administrativy na univerzitě v Boloni.

Stephan Winkelmann vedl Lamborghini v nejúspěšnějším období jeho historie. Pod jeho vedením se prodeje značky více než zdvojnásobily, dealerská síť se dokonce ztrojnásobila. Posledním výrazným Winkelmannovým úspěchem bylo prosazení výroby třetí modelové řady – v roce 2018 Lamborghini začne prodávat SUV vycházející z konceptu Urus.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..