Historie

Vzpomínka na Gallardo Superleggera

Již příští týden startuje 80. ročník Ženevského autosalonu, kde se světu oficiálně představí nové Gallardo LP570-4 Superleggera. Díky této události bychom měli zavzpomínat na Gallardo Superleggera, které se na tom stejném místě prezentovalo v roce 2007.

Lamborghini názvem oprášilo historické označení Superleggera, které se objevilo na několika exemplářích modelu 400 GT, vyrobeného podle speciálního patentu firmy Touring. I ten (díky hliníku) dělal vozy lehčími.

Na super lehkém baby lambu automobilka šetřila na váze všude, kde se dalo. Uvnitř najdete jen karbon a alcantaru, veškerá skla nahradilo lehčí plexisklo. Těžký pohon všech kol zůstal, i přesto je Superleggera o 100 kilo lehčí než sériová verze. K tomu přispívají i odlehčené součástky v motoru a upravené výfukové potrubí.

Při prvním pohledu lehké Gallardo poznáte díky příplatkovému karbonovému křídlu na zádi, černém pruhu s nápisem „Superleggera“ na boku a titanovým ráfkům Scorpius, které se později objevili i na Gallardu LP550-2 VB. Odlišný je i zadní difusor a boční prahy.

Modernizovaný motor dostal dalších 10 čerstvých koní, výkon se tak zastavil na 530 koních. Maximální rychlost činí 315 km/h, hodnota zrychlení z nuly na sto 3,8 s.

V České republice najdeme čtyři exempláře Superleggery v třech různých barvách – šedé Grigio Telesto, oranžové Arancio Borealis a žluté Giallo Midas. Bude modernizované LP570-4 Superleggera v počtu kusů úspěšnější?

Foto: Aleš Chytráček + Ondřej Vávra

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..