NovinkyReportáže

Výstava Lamborghini v Hong Kongu (foto + video)

V Itálii najdeme hned dvě muzea věnovaná světu Lamborghini. To v Sant‘ Agatě je zaměřeno na automobilku, to ve Funu na osobnost jejího zakladatele, Ferruccia Lamborghiniho. Letos otevřelo muzeum automobilky Lamborghini také v Hong Kongu. Expozice je ale jen dočasná.

Muzeum je otevřeno v budově Soundwill Plaza II – Midtown, a to od letošního května do září. Expozice připomíná loňské 50leté výročí založení italské automobilky, nechybí tak pohled do její historie.

Mezi vystavenými exponáty samozřejmě nechybí to nejdůležitější – modely značky Lamborghini. Exponáty se pravidelně střídají, mění se tak i vystavené automobily.

V době otevření si tak návštěvníci muzea mohli prohlédnout jeden z nejstarších modelů značky 400 GT 2+2, první verzi Countache (LP400) nebo Reventón Roadster, speciál inspirovaný „neviditelnými“ stíhačkami.

Zatím naposledy byla v hongkongském muzeu Lamborghini vystavena trojice výročních modelů – Diablo SE30 slavící 30 let od založení automobilky, Murciélago 40th Anniversary slavící 40 let od založení a Aventador LP720-4 50th Anniversary Roadster, které loni slavilo půlstoletí existence italské značky. Toto trio je zajímavé tím, že všechny do Hong Kongu dovezl první zdejší oficiální prodejce značky, firma Kingsway Cars Limited, která byla založena v roce 1992.

Foto: Lamborghini Hong Kong

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..