NovinkyVideo

Videoprezentace aktivní aerodynamiky Lamborghini Huracán Performante

Nástupce Gallarda Superleggera, Huracán Performante se stal sakra rychlým vozem nejen díky posílenému desetiválci a odlehčené karoserii, ale také díky aktivní aerodynamice. Funkce systém nazvaného Aerodynamica Lamborghini Attiva (ALA) firma prezentovala pomocí přiloženého videa.

Systém využívá aktivní klapky na přídi a zádi, které v závislosti na své poloze ovlivňují přítlak vozu na obou nápravách. Vpředu jsou tyto klapky umístěny v předním „lízátku.“ Když jsou zavřené, nabídnou v kombinaci se zadním přítlačným spoilerem více přítlaku. Naopak po otevření (pomocí elektromotoru) se sníží odpor vzduchu a tlak pod autem, což zase pomůže rychlosti.

Vzadu jsou klapky v přítlačném spoileru, který je pro snížení hmotnosti zhotoven z kovaného karbonu. Křídlo je ve skutečnosti duté, přičemž klapky se nachází v jeho podpěrách. Pracují nezávisle na sobě, díky čemuž pomocí informací od řízení umí zvýšit přítlak jen na jednom zadním kole, což pomůže při zatáčení. Naopak třeba při brzdění zůstanou tyto vzduchové tunely uzavřené, aby křídlo zachovalo svoji původní funkci – tedy maximální přítlak na zadní nápravě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..