Video

Video: Šéfdesignér Lamborghini Filippo Perini o tvarech Huracánu

Šéfdesignér automobilky Lamborghini Filippo Perini se v přiloženém videu rozpovídal o tvarech nového modelu Huracán. Překvapuje fakt, že automobilka vůz tvořila tak, aby byl použitelný každý den.

Perini dále popisuje, že styl Huracánu navazuje na Aventador, i proto jsou si oba automobily tolik podobné. Hlavním motivem tohoto stylu je šestiúhelník, i proto se video série k představení Huracánu jmenovala projekt Hexagon.

Design Huracánu vznikal přímo v designérském středisku automobilky (Lamborghini Centro Stile), a to pod interním označením LB 724. Jednolitá karoserie navazuje na dřívější modely, jako první tento styl přivezl Countach.

Huracán nemá svými tvary děsit, proto jsou jeho plochy hladké a čisté, proto měly být všechny chladicí otvory minimalizovány. Perini rovněž přiznal, že do tvarů promluvila funkčnost. U všech detailů se řešilo, jaký mají vliv na aerodynamiku vozu.

Nové babylambo má být autem pro každý den. Proto si zachovalo kompaktní rozměry (přestože proti Gallardu lehce vyrostlo), proto má prostorný interiér. Použitelnosti nahrávají i třeba parkovací senzory.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..