Video

Video: Gallardo LP560-4 Polizia

V roce 2004 Lamborghini navázalo spolupráci s italskou policií, když ji darovala speciálně upravené Gallardo.O čtyři roky později, když přišla na trh faceliftovaná verze LP560-4, se automobilka rozhodla, že policii pomůže znovu.

Nové Gallardo LP560-4 Polizia nahradilo starý model, který u dálniční policie sloužil pět let, po kterých se odebralo do zaslouženého důchodu. Nový vůz dostal po vzoru modernizovaného Gallarda LP560-4 nový motor o výkonu 560 koních. Jeho hlavním úkolem je pokračovat v prevenci kriminality a havárií a udržení bezpečnosti na silnicích.

Kromě nového vzhledu dostaly policejní hlídky i inovovanou techniku v interiéru, která okamžitě prokáže provinění různého druhu. V centru kabiny je umístěn video systém s kamerou namontovanou vedle zpětného zrcátka a záznamového zařízení a počítače a za dvojicí sedadel.

Pokud se začnete zdát posádce Gallarda LP560-4 příliš podezřelí, aktivuje takzvaný “Proof Video Data System.“ Ten s pomocí dat z GPS spočítá polohu, směr a rychlost pohybu, čímž okamžitě rozpozná i rychlost prchajícího, tedy Vás. Před hochy s Gallardem LP560-4 se prostě neschováte.

Kromě moderních technologií v Gallardu LP560-4 naleznete i klasičtější policejní výbavu – pouzdro na zbraně, policejní rádio, či tradiční policejní „plácačku.“ Mezi takovou výbavou nechybí ani klasická policejní siréna ( vyrobena z LED diod,) která byla navržena, aby udržovala aerodynamickou stabilitu při vysokých rychlostech. Dokonce je tak dokonalá, že vozidlu umožní jet rychleji než sériovým vozům. Takže tomuhle modrému policejnímu ďáblovi neujedete ani v Vaším soukromým Gallardem LP560-4.

Jak již bylo řečeno, předchozí Gallarda pomáhala s převozem lékařských materiálů, a pomáhat doktorům bude i modernizovaný model. I LP560-4 má pod přední kapotou – na místě úložného prostoru – umístěn chladící box pro bezpečnou přepravu orgánů. Pro naléhavé případy je vozidlo vybaveno defibrilátorem, který dokáže navrátit srdeční rytmus a zachránit zraněnému jeho život.

U italské policie bylo speciálně vycvičeno asi třicet policistů, kteří mohou řídit tohoto dravého býka. Každý z tohoto speciálního týmu – mezi nimi i tři ženy – si prošel speciálním školením pod dohledem řidičů z Lamborghini.

Policejní Gallardo LP560-4 bylo určeno převážně pro dálnici mezi Salernem a Reggio Calabria. Modrý býk si ale jistě vyrazí i do ostatních regionů, a tak nebudete nikde v bezpečí. Pamatujte si, že rychlá jízda Vám v Itálii neprojde. Stačí maličkost a rozzuřený výraz modrého Gallarda LP560-4 se Vás již nepustí.

Fotografie: Automobili Lamborghini SpA

Jeden myslel na “Video: Gallardo LP560-4 Polizia

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..