Video

Video: Diablo GT plive plameny

Lamborghini Diablo GT patří mezi nejšílenější a nejděsivější vozy vůbec. Osmdesáti kusová edice byla tak extrémní, že v mnoha státech ani nesplnila homologační předpisy. Na následujícím videu se Diablo GT ukáže v plné síle, jak svým zjevem děsí kolemjdoucí.

Diablo GT se pyšnilo jedinečnými tvary, které dávaly jasně najevo, kdo je tu pánem. Agresivní příď s mnoha chladícími otvory se nedala splést s jinou předcházející verzí. Kromě střechy byla karoserie karbonová.

Uvnitř našla posádka jen to nejnutnější, závodní sedačky se čtyřbodovými pásy, malý volant a obložení interiéru z karbonu a alcantary. Airbagy byly moc těžké, a tak se staly pouze příplatkovou výbavou, nicméně v základu jste našli klimatizaci. Automobilka tušila, že se při řízení tohoto ďábla můžete pekelně zapotit.

Šestilitrový dvanáctiválec dosahoval výkonu 575 koní. Takové stádo znamenalo zrychlení z nuly na sto za 3,9 sekundy a maximální rychlost až 345 km/h, díky které se tento ďábel stal ve své době nejrychlejším prodávaným autem planety. Výkon motoru byl na silnici přenášen jen zadními koly, což potěšilo všechny pravověrné řidiče. Vůz byl agresivní, odstrašující a dokázal kousat. Prostě právě lambo.

3 komentáře: „Video: Diablo GT plive plameny

  • Nebyl v té době nejrychlejší McLaren F1?

  • Jedná se o slovíčkaření. Ano, Mclaren F1 byl nejrychlejším autem planety, v době Diabla GT se už ale nevyráběl. Právě ve své době bylo Diablo GT tím nejrychlejším prodávaným vozem planety.

  • Ja mam Skodu Octavia dizl a jsem spokojen. Disponuje objemnym zavazadlovym prostorem a ma i odkladaci prostori uvnitr kabiny. Je rychly a usporny a lze na nej koupit levne dily. Nevim jak rychle je Lambo, Octavia jede 200 km/h.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..