Urus už zná datum premiéry

O příchodu Lamborghini Urus víme již od roku 2015, kdy byla jeho sériová výroba oficiálně potvrzena. Dlouho se však nevědělo, kdy a kde se nové SUV světu poprvé představí. Nyní automobilka místo i datum premiéry novinky potvrdila. Urus se poprvé nepředstaví na nějakém mezinárodním autosalonu, nýbrž na speciální prezentaci přímo v domovské Sant‘ Agatě, a to 4. prosince 2017.

Novinka je výrobcem nazývaná jako supersportovně-užitkové vozidlo, tedy SSUV, přičemž auto podle autorů nabídne nepřekonatelnou kombinaci jízdních schopností, luxusu a všestranosti, která bude zabalena do výrazného designu, tak typického pro supersporty od Lamborghini.

Design bude vycházet ze stejnojmenného konceptu prezentovaného již v roce 2012, jehož základní silueta bude zachována, třeba příď nebo interiér ale budou přepracovány. O pohon se postará dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec o výkonu 650 koní, Urus se tedy stane prvním sériovým Lamborghini s turbomotorem. Později se však počítá i se zástavbou hybridního pohonu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..