Novinky

Sesto Elemento, LM00X nebo Estoque?

Lamborghini LP700-4, tedy nástupce Murciélaga, je nejbližším zcela novým modelem, který pro nás automobilka ze Sant‘ Agaty čeká. Není však jediným autem, na diskusních fórech kolují zvěsti, že se v blízké době na trhu objeví Sesto Elemento, Estoque, nebo nové SUV LM00X.

Zvěsti o sériové verzi konceptu Sesto Elemento kolují už od jeho pařížské premiéry. Některé zdroje z automobilky tvrdí, že bude vyráběn v limitované edici (jako jakýsi baby-Reventón), jiné zdroje tento nápad odmítají. Pokud by Sesto Elemento vzniklo, hovoří se o dvanácti vyrobených exemplářích, jejichž cenovka má být na hodnotě 2,5 milionu euro. Podle serveru GTspirit už bylo pět aut prodáno!

O nástupci monstra LM002 se hovoří už od jeho konce na počátku devadesátých let. Nejnověji se mluví o třídveřovém SUV, postaveném na základě plánovaného Porsche Cajun. Jeho křivky využijí detaily ze současných modelů, v motorovém prostoru má podle spekulací být čtyřlitrový osmiválec s dvojitým přeplňováním z budoucího Audi S7. Výroba má začít v roce 2012, cena se má pohybovat okolo 100.000 liber.

Posledním, a nejreálnějším, modelem je sériové Estoque. O tom se totiž potichu mluví v samotné továrně! Podle všech informací začne jeho prodej v roce 2013. O cenovce a nabídce motorů se ale nehovoří.

Jak se zdá, nástupce Murciélaga nebude jediným Lamborghini, na který se můžeme v blízké budoucnosti těšit. Ale pozor, je tu ještě nástupce Gallarda, který je plánován na rok 2012!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..