Tuning Lamborghini

Rinspeed Diablo VT

Znáte barevný Volkswagen Polo Harlequin s každou částí karoserie jinak barevnou? Pokud ano, tak zjistíte, že švýcarský tuner Rinspeed měl při tvoření této úpravy Diabla VT podobnou, ne-li stejnou, inspiraci.

Rinspeed je švýcarská firma, zabývající tvorbou všemožných konceptů, které většinou ukazují ztřeštěné nápady svých tvůrců. Stačí se podívat například na Lotus Elise, který Rinspeed upravil tak, aby byl vedle auta také ponorkou. Inspirací tvůrců se stala bondovka Špion, který mě miloval. V minulých letech se Rinspeed zaměřoval i na tuning vozů Porsche, v listopadu 2008 ale byla tato divize koupena firmou Mansory. V devadesátých letech se společnost od značky Porsche oprostila a zaměřila se na Lamborghini. Jiný model Lamborghini v té době v nabídce nemělo, a tak muselo být upraveno Diablo, Diablo VT abychom byli přesní.

Pokud jste nevěřili, že se někdo při úpravě supersportu může zahlédnout v duze, tak po prohlédnutí přiložených fotek zjistíte, že to možné je. Rinspeed totiž Diablu VT dodal lak na bázi barev duhy. Na Diablu tak od přídě po záď uvidíte červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou a fialovou. A to přesně v pořadí, jak barvy uvidíte i na opravdové duze.

Švýcarský tuner se nicméně nezaměřil pouze na onen lak a upravil i motorový prostor. Zvýšil výkon na 560 koní (z předchozích 492 koní) a objem zvětšil na rovných šest litrů (z předchozích 5,7l) Poslední změnou byla nová kola.

Takže pokud má vaše manželka v úvodu zmiňované Polo Harlequin a chcete s ní ladit, nezbývá nic jiného, než koupit Diablo VT a zavolat do Rinspeedu.

Fotografie: Lamborghini Cars

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..