Rekordní jízda Lamborghini Huracán Performante na Severní smyčce

Ještě před zahájením sériové výroby i samotným představením se Lamborghini Huracán Performante stalo rekordmanem na Severní smyčce okruhu Nürburgring, když se v říjnu 2016 stalo nejrychlejším sériovým osobním autem na této trati. S časem 6:52,01 překonalo předchozí čas Porsche 918 Spyder.

Za volant stále zamaskovaného prototypu Huracánu Performante se při rekordním kole usadil testovací jezdec automobilky Marco Mapelli, který už má s tímto okruhem množství zkušeností, a to díky jízdě s Aventadorem SV, s nímž se zde též dostal pod sedm minut.

K dosažení rekordního času autu pomohlo několik faktorů. Jednak je proti výchozímu Huracánu o 40 kg lehčí a 30 koní výkonnější, druhak si zachoval pohon všech kol, který se hodí kvůli gripu, a navíc disponuje i aktivní aerodynamikou, která mu pomáhala zrychlit.

Jak už to ale tak v automobilovém světě bývá, o pár měsíců byl rekordní čas Huracánu Performante překonán, a to neznámým elektrickým supersportem Nio EP9, jehož zajetý čas činil 6:45,9. Dá se ale o dílu malé čínské značky mluvit jako o sériovém?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..