Novinky

Reiter Engineering se představuje před sezonou 2010

Německá závodní stáj Reiter Engineering se oficiálně prezentovala do letošní sezony 2010, ve které bude startovat ve čtyřech závodních šampionátech. Prezentace výhradního úpravce závodních Lamborghini proběhla na zámku Emmeram v Regensburgu.

Reiter Engineering letos bude startovat ve dvou skupinách šampionátů FIA – GT1 a GT3, v šampionátu ADAC GT Masters a ve značkovém poháru Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Vedle samotného závodění bude pokračovat ve výrobě závodních Lamborghini pro ostatní týmy.

Ve skupině FIA GT1 bude Reiter Engineering startovat s Murciélagem LP670 R-SV, které firma vyvinula. Do závodního kokpitu se posadí zkušený Peter Kox a nadějný mladíček Christopher Haase. Prvně jmenovaný bude závodit i v šampionátu ADAC GT Masters, spolu s Albertem von Thurn und Taxisem, Ellenen Lohrovou a Pierrem von Metele.

Ve FIA GT3 se do Gallarda LP560-4 GT3 posadí již jmenovaní Albert von Thurn und Taxis, Ellen Lohrová a Pierre von Metele, které doplní i Giorgio Sanna, testovací jezdec automobilky Lamborghini.

Ve značkovém šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo si zazávodí Peter Kox, Marc A. Hayek a Nico Pronk. Loni obsadilo Reiter Engineering v hodnocení týmů druhé místo, a tak se předpokládá, že letos přijde útok na celkový triumf.

Společnost Reiter Engineering započala svůj život v devadesátých letech jako jeden z týmů šampionátu Lamborghini Super Trofeo, kdy se závodilo ještě s modelem Diablo. Od počátku nového milénia se firma Hanse Reitera zapojila do vývoje závodních Lamborghini, přičemž dnes je jejich výhradním výrobcem.

Foto: Reiter Engineering

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..