Novinky

Quattroroute: Lamborghini už rozhodlo o třetí modelové řadě

Italský magazín Quattroroute oznámil, že Lamborghini už rozhodlo, jak bude vypadat chystaná třetí modelová řada. Fanoušci supersedanu Estoque zřejmě zapláčou, Lamborghini totiž podle Quattroroute bude vyrábět SUV, nepřímého nástupce modelu LM002.

Nový automobil už má i interní označení, které zní LB 736. Nové Lamborghini bude zřejmě poháněno vidlicovým desetiválcem, možné je však i použití vidlicového osmiválce. V obou případech pravděpodobně můžeme počítat s tím, že spalovací motor bude kombinován s elektromotorem. Celkový výkon takové soustavy se má pohybovat okolo 700 koní.

Lamborghini LB 736 má sdílet platformu s budoucí generací Audi Q7, vysoce pravděpodobné je hojné využití karbonových vláken.

A premiéra? LB 736 se má začít prodávat v roce 2015, již letos však uvidíme jeho studii. Její premiéra proběhne buď v březnu na ženevském autosalonu, nebo v dubnu na pekingském autosalonu.

Jestliže zprávě nevěříte, je třeba dodat, že magazín Quattroroute mívá osvědčené zákulisní zprávy z italských automobilek. V minulosti například jako první informoval o faceliftovaném Gallardu LP560-4.

Foto: Takhle si nové SUV od Lamborghini představoval designér Rene Harrigan

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..