Video

Promo video: Murciélago LP670-4 SV

Na Ženevském autosalonu 2009 se veřejnosti poprvé představilo Murciélago LP670-4 SuperVeloce, odlehčená verze oblíbeného vozu. Nový limitovaný model se stal spartánskou verzí, určenou pro zábavu nejen na závodních okruzích.

Jednou ze změn na Murciélagu SV se stala úprava vzhledu. Exteriér se měnil na všech stranách, vpředu se změnil nárazník. Ten je ostřejší a více se podobá tomu u Gallarda LP560-4. Pneumatiky se obuly do nových ráfků Ares, na zádi se objevilo přítlačné karbonové křídlo.

Matný černý lak (vypadající jako holý karbon) se vedle okolí nasávacích otvorů ukázal i na zádi. Pozměněný dvouúrovňový difuzor s novou koncovkou výfuku přechází přes upravené chladící otvory zvolna až k motorovému prostoru. Koncové svítilny tu jsou snad jediným spojujícím článkem s Murciélagem LP640.

Upravený dvanáctiválec produkuje se svými 6,5 litry 670 koní, které spolu se stokilogramovou odtučňovací kúrou umožňují zrychlení z nuly na sto za 3,2 sekundy a maximální rychlost 342 km/h, pokud si však v příplatkové výbavě zaškrtnete políčko “Aeropack Wing,“ sníží se vám maximálka na 337 km/h. Ale ani to neznamená, že by se jednalo o pomalé vozítko. Výkon je přenášen skrze pohon všech kol.

K lepším jízdním vlastnostem přispěla i modifikovaná převodovka. Standardně je SuperVeloce vybaveno sekvenčním E-gearem, zájemci si mohou zvolit i převodovku manuální.

Pokud budete mít pocit, že Murciélago SuperVeloce zní jinak než „obyčejné“ LP640, je to tím, že má nový výfuk, vyrobený z lehčích materiálů. Samotná automobilka zvuk vozu připodobnila k hromovému dunění za bouřky.

Murciélago SuperVeloce dostalo ocelový rám, nicméně některé jeho komponenty jsou z karbonu. Karbonový je i tunel převodovky a podlaha, dveře a střecha jsou z odlehčené oceli. Celkový úbytek váhy šasi a exteriéru dosáhl 33 kg. V interiéru se ušetřilo 43 kg, 33 kg v motoru a převodovce.

Když jste si kupovali SuperVeloce, museli jste počítat s tím, že uvnitř rozhodně luxus nenaleznete. Podívejte na dveře SuperVeloce a spatříte v podstatě jen kus karbonu. Nicméně kvůli luxusu se tento vůz nestavěl. Vždyť i rádio a navigace jsou pouze za příplatek.

Karbonové doplňky dominující dveřím a palubní desce byly doplněny dalším „sportovním“ materiálem – alcantarou. Alcantarové jsou sportovní sedačky i zbytek palubní desky, kam se nedostal karbon. Na sedačkách a na dveřích se objevilo logo edice, to proto, aby váš spolujezdec nezapomněl na tom, že sedí v Murciélagu SV.

Edice byla limitována na tři sta padesát kusů, výběr laků je jako u jiných limitovaných sérií omezený. Murciélago SV můžete potkávat v Giallo Orion (žluté), Arancio Atlas (oranžové,) Bianco Isis (bílé,) Grigio Telesto (šedé) a Nero Aldebaran (černé). Pokud si v rámci programu ad personam připlatíte, můžete si taktéž objednat Bianco Canopus (matnou bílou), Nero Nemesis (matnou černou) či Giallo Horus (matnou žlutou). Cena startuje na hodnotě 300 000 Euro. Dodávky vozů ke svým majitelům začaly v průběhu dubna 2009. Následující prezentační video vám ukáže, jak odlehčené Murci driftuje.

Jeden myslel na “Promo video: Murciélago LP670-4 SV

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..