NovinkySuper Trofeo

Předběžný kalendář série Super Trofeo pro rok 2012

Automobilka Lamborghini zveřejnila předběžný kalendář šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo pro rok 2012. Kalendáře jsou ve skutečnsoti dva – pro evropskou a asijskou sérii. Do Čech však splašení býci v roce 2012 nedorazí.

První závod evropského Super Trofea se pojede v Itálii, a to v dubnu, nebo květnu, okruh zatím není znám. Následovat bude červnový víkend na anglickém Silverstone a červencové závody na francouzském Paul Ricard HTTT a v belgickém Spa-Francorchamps. V polovině září se pojede v Německu, a to buď na Hockenheimu, nebo na Nürburgringu. Ročník 2012 pak bude ukončen v Barceloně, v říjnu, nebo v listopadu.

První testy před zahájením asijského Super Trofea proběhnou během dubna v Sepangu, v Malajsii, kde se v květnu pojede i první závodní víkend. V červenci se pojede na japonském okruhu Motegi, během srpna a září šampionát zamíří na čínské okruhy Ordos a Zhuhai. V říjnu se pojede na Taiwanu, finále pak proběhne v Šanghaji.

Automobily budou pro oba šampionáty totožné, jedinou změnou je ta, že asijská Gallarda Super Trofeo budou vybavena klimatizací.

Lamborghini a Blancpain už potvrdily, že šampionát Lamborghini Super Trofeo bude pokračovat i v roce 2013.

Foto: Jirka Mařík

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..