Novinky

Potvrzeno: Winkelmann se opět stává šéfem Lamborghini

Už je to oficiální. Stephan Winkelmann se oficiálně vrací do pozice generálního ředitele automobilky Lamborghini. Nahrazuje tak Stefana Domenicaliho, jehož byl už předchůdcem. Domenicali totiž odchází šéfovat Formuli 1, a to ledna 2021. Winkelmann se do čela Lamborghini vrátí k 1. prosinci 2020.

Potvrzují se tak zprávy, o nichž se už spekulovalo několik dní. Winkelmann přitom bude sedět na dvou židlích. Nadále totiž bude pracovat rovněž jako prezident automobilky Bugatti, které šéfuje od roku 2018, kdy k ní přešel z vedení Audi Sport. Do Lamborghini se přitom vrací po čtyřech letech, šéfoval jí již mezi lety 2005 a 2016, kdy odešel šéfovat sportovní divizi mateřského Audi. Ta se pod jeho vedením přejmenovala z Audi quattro na Audi Sport.

Už při oznámení odchodu Domenicaliho do čela Formule 1 se přitom hovořilo o tom, že návrat Winkelmanna by bylo pro italského výrobce nejlepším řešením. Prostředí díky svému působení v Sant‘ Agatě detailně zná. Dobře zná i jeho vedení, šéfem vývoje léta zůstává Maurizio Reggiani.

„Je pro mě velkou ctí a potěšením, ale také velkou výzvou řídit tyto dvě společnosti, které jsou pro mě výjimečné svými výjimečnými vozy,“ říká ke svému návratu do Sant‘ Agaty sám Winkelmann.

„Stephan Winkelmann rozhodujícím způsobem ovlivnil historii Lamborghini.“ Zastupuje značku Lamborghini jako jen málokdo a je tím správným člověkem, který povede tuto jedinečnou značku k úspěšné budoucnosti,“ komentuje pak změnu vedení italského výrobce superaut Markus Duesmann, předseda představenstva Audi, které Lamborghini vlastní.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..