Tuning Lamborghini

Oakley Design Aventador LP760-2

Oficiální premiérou Lamborghini Aventador LP700-4 začal pro tuningové úpravce závod, ve kterém zvítězí ten, kdo první představí upravenou novou vlajkovou loď automobilky ze Sant‘ Agaty. Vítězem se stala firma Oakley Design, která představila první návrhy takzvaného Oakley Design Aventador LP760-2.

Z upraveného názvu Aventador LP760-2 znalci automobilky Lamborghini poznají, že Oakley Design zvedne výkon dvanáctiválcového motoru a odstraní pohon předních kol. Vyladěný vůz bude tedy disponovat výkonem 760 koní, který bude posílán jen na zadní kola.

Plány Oakley Design hovoří o přemapování řídicí jednotky a novém titanovém výfukovém potrubí, které bude podle slov společnosti o 30 kg lehčí než to sériové. Poslední úpravou motorového prostoru bude větší sání.

Oakley Design nadále sníží hmotnost Aventadoru díky odstranění předního diferenciálu, druhého kardanového hřídele a dalších, již nepotřebných částí. Výsledkem bude ztráta dalších 85 kg.

Aventador od Oakley Design bude doplněn o kola od firmy HRE, které jsou o 4 kg lehčí než sériové ráfky. Pneumatiky Pirelli P Zero zůstanou sériové, o rozměrech 55/35 ZR19 vpředu a 355/30 ZR20 vzadu

Novinkou má být také aeropaket. Ten nevznikal klasickým tunerským stylem „když to tady uděláme ostřejší, tak auta budou uhýbat,“ ale testováním ve větrném tunelu MIRA. Všechny nové díly jsou na místech továrních dílů, nedošlo tedy k žádnému lepení nástavců ná původní bodykit.

Oakley Design chce v budoucnu vyvinout ve spolupráci se společností Intrax také upravený podvozek. Na něj je ale času ještě dost.

Tuningová společnost zatím neuvedla cenu svého díla, pouze říká, že vznikne jen pět limitovaných kousků. Upravený Aventador LP760-2 tak rozhodně nebude za pár drobných. Líbí se vám?

Foto: Oakley Design

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..