Novinky

Nová Superleggera: nejrychlejší na Severní smyčce

Internetem kolují nové zvěsti o připravovaném Gallardu LP570-4 Superleggera. Novinky říkají, že tento model je tím vůbec nejrychlejším Lamborghini na slavné německé Severní Smyčce!

Podle oficiálních čísel je zatím na Nordschleife nejrychlejším modelem automobilky Murciélago LP640-4 s časem 7:40. Je překvapivé, že německý AutoBild, který tento čas s LP640 zajel, překonal i Murciélago LP670-4 SV, jehož čas činí 7:42. Věříme ale, že SuperVeloce nejelo v ideálních podmínkách a čas LP640 může lehce překonat. Nechme se překvapit, jak rychle objela Severní smyčku nová Superleggera. Přiblíží se alespoň k času Nissanu GT-R (7:34)?

Důležitou informací je i ta, že LP570-4 Superlegegra bude poslední evolucí současného babylamba. Podle spekulací by měl jeho nástupce přijít v letech 2011, či 2012.

Spolu s informacemi o odlehčeném babylambu se objevily informace i o nástupci Murciélaga. Zatím se neví, jestli jeho šasi využije hliníkové technologie Audi, použije karbonové šasi, popřípadě zcela nové materiály, vyvinuté v laboratoři ve Wanshingtonu. Co se ale ví, že nový model (stále se hovoří o jménu Jota) by měl jezdit až 360 km/h a zrychlit z nuly na sto okolo tří sekund.

Montážní linka Murciélaga bude zavřena letos v červnu, aby mohla být přepracována na stavbu nového modelu. Předpokládá se, že by linka mohla být hotova na konci roku, s tím, že bude nová vlajková loď představena na podzim v Paříži, či v Ženevě, v březnu 2011.

Zdroj: TeamSpeed.com

Foto: předpokládaná podoba Gallarda LP570-4 Superleggera, Jon Sibal

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..