Ad personam

Nero Nemesis – matný černý lak

V roce 2008 automobilka Lamborghini vstoupila do éry matných laků. V individualizačním programu Ad personam dala prostor pro nové matné odstíny, jedním z nich se stala i matná černá Nero Nemesis.

Matné laky se v posledních letech staly hodně populární, čehož Lamborghini využilo a dalo zákazníkům možnost vybrat si matnou barvu na svůj vůz, byť v rámci individualizačního programu Ad personam. Mezi několika barvenými variantami, zahrnující modré matné laky, figuruje i matná černá.

Matná černá byla nazvána Nero Nemesis. Bohyně Nemesis byla v řecké mytologii bohyní pomsty a touto bohyní se při tvorbě laku museli designéři inspirovat. Ostré linie Lamborghini jsou s touto barvou ještě ostřejší a díky tomu se matného černého vozu bojíte vůbec dotknout, abyste se nepořezali. Jakoby se vám chtělo Lambo pomstít za to, že se na něj vůbec koukáte.

Soudobé automobily se nechaly inspirovat stíhacími letouny a tato barva této inspiraci jasně nahrává. Vždyť Lockheed SR-71 Blackbird, americký špionážní letoun létající až rychlostí Mach 3, tuto barvu také nesl. Vedle něj by se matné Gallardo LP560-4 či Murciélago LP640-4 mohlo směle postavit. A pilot by si možná raději vybral pro další let právě vůz ze Sant‘ Agaty…

Jeden myslel na “Nero Nemesis – matný černý lak

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..