HistorieReportáže

Nejstarší dochované Lambo a další krasavci z přehlídky Lamborghini & Design

Historické oddělení automobilky Lamborghini Polo Storico na konci září pořádalo již druhý ročník přehlídky Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza, která chce světu představit to nejhezčí z historie automobilky ze Sant‘ Agaty. Akce se letos zúčastnila asi třicítka aut, přičemž mezi nimi nechybělo ani nejstarší dochované sériové Lamborghini na světě.

Konkrétně se jedná o stříbrné Lamborghini 350 GT. Auto s číslem šasi #102 bylo vůbec první Lamborghini prodané zákazníkovi. Dnes jej vlastní nejmenovaný švýcarský majitel, přičemž se jedná o nejstarší dochované sériové Lamborghini na světě. Starším je pouze koncept 350 GTV.

Právě stříbrná 350 GT na přehlídce Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza zvítězila nejen v kategorii určené pro modely s motorem vpředu, ale byla vyhlášena také nejhezčím vozem akce. I díky své renovované podobě.

Ve svých kategoriích mimochodem zvítězily i Lamborghini Countach “Walter Wolf” s číslem šasi #1120002 nebo Lamborghini Diablo SV z roku 1999 s číslem šasi #ZA9DE21A0XLA12178. Cenu za nejdelší cestu si pak vysloužilo Lamborghini Urraco P250 S s číslem šasi #15416 z roku 1974, které při cestě na přehlídku absolvovalo trasu dlouhou úctyhodných 1.278 kilometrů. Uznání pak zasloužil i člun “Lamborghini” Riva Aquarama z roku 1968, někdejší osobní loď zakladatele automobilky Ferruccia Lamborghiniho, která je poháněna motorem Lamborghini.

Letošní ročník Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza se konal na konci září v italských městech Terst a Benátky. Věnován byl italskému architektovi Gae Aulentimu. Součástí akce bylo vedle zhruba 200 kilometrů dlouhé projížďky také hodnocení účastnických aut mezinárodní odbornou porotou. Naopak první ročník přehlídky se v roce 2017 konal ve švýcarském Neuchâtel, věnován byl slavnému architektovi  Le Corbusierovi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..