Muzea

Muzeum Ferruccia Lamborghini Funo

Nejen automobilka Lamborghini má vlastní muzeum. Svoji expozici má také zakladatel slavného výrobce superaut, Ferruccio Lamborghini. Jemu věnované muzeum dříve sídlilo ve městečku Dosso, v roce 2014 se však expozice přesunula do reprezentativnějších prostorů ve městě Funo.

Spolu s tím se otevřelo muzeum, které je pravidelně otevřené. Už jste nemuseli volat Fabiu Lamborghinimu, synovci Ferruccia, abyste si sbírku mohli prohlédnout. Výstavní plocha je navíc rozsáhlejší (rozkládá se na ploše 9.000 metrů čtverečních), a tak je na všechny zajímavé předměty ze života Ferruccia Lamborghiniho dostatek místa, abyste si je mohli dopodrobna prohlédnout.

Stále jste tu však našli takové zajímavé exponáty jako traktor Carioca, kterým Ferruccio Lamborghini zakládal svoji výrobu zemědělské techniky, nebo osobní vozy zakladatele slavné automobilky jako Miura SV nebo Countach. Nechybí ani zamýšlený vrtulník nebo závodní loď poháněné motory Lamborghini. Unikátem je i rekonstruovaná kancelář Ferruccia Lamborghiniho.

Otevírací doba

Od pondělí do pátku: 10:00-13:00, 14:00-18:00

Soboty a neděle otevřeno jen po objednávce, pro skupiny čítající minimálně 30 osob

Vstupné

Základní vstup: 15 eur

Zlevněný vstup: 10 eur (pro studenty, učitele doprovázející žáky, děti od 6 do 14 let, osoby starší 65 let)

Komentovaná prohlídka: 23 eur (minimálně pro 15 osob)

Adresa muzea Funo

S.P. Galliera n. 319 – 40050 Funo di Argelato (BO) – Itálie

Kontakt

+39 051.863366, reservation@museolamborghini.com

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..