Reportáže

Muzeum Dosso v obrazech

Museo Ferruccio Lamborghini stojí v malém italském městečku Dosso. Rodina Lamborghini tu vlastní místní továrnu, a tak bylo nasnadě v Dossu vybudovat expozici vzpomínající na život Ferruccia Lamborghini.

Zavzpomínat na život významného italského průmyslníka se rozhodl jeho syn, Tonino, v roce 1995. Jeho cílem bylo vzpomenout nejen na automobily Lamborghini, ale vůbec na celou historii života svého otce. Proto nedaleko Miury a Countache stojí traktor, proto v expozici najdete lyže Lamborghini, nebo plánovanou helikoptéru.

V rodinném muzeu, o které se stará především Fabio Lamborghini, Ferrucciův synovec, si projdete celý život muže, který umožnil postavit první supersport. Prohlédnout si můžete nejen Fiat Topolino, se kterým Ferruccio závodil na Mille Miglia, ale také jeho nejoblíbenější auto, Miuru. Vystavený červený exemplář, stojící vedle stejně laděného Countache v centru expozice, byla majetkem Ferruccia, a tak je její hodnota dnes takřka nevyčíslitelná.

Dost však bylo povídání o vystavených vozech (podrobnou reportáž najdete zde), raději si prohlédněte přiložené fotografie. Jejich autorem je Michal Sakař, jemuž touto cestou děkujeme za možnost jejich uveřejnění.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..