Novinky

Mula Joty opět chycena!

Anglický magazín Car přinesl další špionážní fotografii nástupce modelu Murciélago, označovaného novináři jako Jota. Tentokrát se testovací mula objevila v Portugalsku, nedaleko Estorilu.

Přestože je kvalita snímku velice nízká, je na první pohled patrné, že se jedná o testovací mulu nového dvanáctiválcového modelu automobilky Lamborghini.

Na fotografii se ukazuje kratší délka nového automobilu, mohutné boční průduchy pak naznačují, že z boku se bude nová vlajková loď podobat modelu Gallardo, většinu detailů karoserie ale převezme z modelu Reventón. Očekávejte ale i prvky z konceptu Estoque.

Karoserie nového modelu bude z karbonových vláken, které budou pravděpodobně použity i na vanu, nahrazující zastaralý trubkový rám. Využití lehkých materiálů by mělo zajistit váhu pod 1500 kilogramů.

Podle spekulací dostane „Jota“ zcela nový dvanáctiválcový motor, pravděpodobně šestilitrový, který by měl dosahovat výkonu okolo 700 koní. DSG převodovku neočekávejte, Jota dostane nový sekvenční e-gear, zřejmě sedmistupňový.

Všeobecně se očekává, že nástupce Murciélaga bude oficiálně představen příští rok na jaře, podle posledních informací se ale možná dočkáme dříve. Uvidíme Jotu už na podzim v Paříži?

Foto: Car Magazine

Podívejte se i na předchozí špionážní snímky ze zimních testů ve Skandinávii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..