Novinky

Miura SVJ v aukci

Londýn bude 27. října hostit aukci RM Auctions. Přestože hlavní hvězdou bude nejspíš Aston Martin DB5 Jamese Bonda, i obdivovatelé Lamborghini se mohou těšit na žhavou lahůdku. Tou bude rudá Miura SVJ, jedna z pouhých 6 vyrobených. Exkluzivitě odpovídá i předpokládaná cena, která se může přesáhnout částku 1 000 000 liber!

Prodávaný vůz byl vyroben v bílém laku a modrým interiérem v červenci 1971 jako Miura SV, prvním majitelem byl jistý doktor Alcide z Říma. O tři roky později byla přestavěna do verze SVJ a přebarvena do červené barvy. Jedinou neznámou je fakt, kdo přestavbu provedl, jestli sama automobilka Lamborghini, nebo některý z jejích bývalých zaměstnanců.

Během následujících let změnila Miura SVJ s číslem šasi 4892 dva majitele, na konci osmdesátých let prodělala celkovou renovaci.

Během roku 2007 prošel tento exemplář rukama Claudia Zampolliho, bývalého zaměstnance Lamborghini, který potvrdil, že vůz disponuje všemi továrními úpravami na verzi SVJ. Následně byl automobil znovu restaurován, tentokrát pod vedením Gary Bobileffa, odborníka na italské produkty ze Sant‘ Agaty. Během oprav, jež stály 225 000 dollarů, byl vůz podrobně zdokumentován a přelakován do rudé Rosso Granada. Od té chvíle ujela tato Miura SVJ méně než 500 mil a je ve skvělém stavu.

O Miuru SVJ si řekli sami zákazníci, když viděli Miuru Jota testovacího jezdce automobilky Boba Wallaceho. Upravené exempláře po jejím vzoru dostaly vyladěný dvanáctiválec na 440 koní a upravený design s lepší aerodynamikou. Miury SVJ, jak byla upravená auta nazvána, jsou dodnes exkluzivní, vznikly v pouhých 6 kusech.

Samotný inzerát hledejte na stránkách RM Auctions.

Foto: RM Auctions

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..