Novinky

Lamborghini zvažuje čtvrtou modelovou řadu. Zatím si ale na ní počkáme

Lamborghini aktuálně finalizuje přípravy výroby své třetí modelové řady, SUV Urus, které doplní stávající duo superaut, Huracán a Aventador. To však neznamená, že by vedení nehledělo dále. Už nyní automobilka zvažuje, jak by mohla vypadat její čtvrtá modelová řada.

Jej příchod však rozhodně zatím není na obzoru. Automobilka se podle svého šéfa Stefana Domenicaliho bude po očekávaném příchodu SUV nejprve muset stabilizovat, než přijde další expanze. Urus bude totiž pro automobilku velkým krokem do neznáma, díky třetí modelové řady chce vyrábět 7.000 aut ročně, což je asi dvojnásobek toho co dnes. Ještě před pár lety přitom ze Sant‘ Agaty vyjíždělo jen 1.000 automobilů za rok. A tak je nutné zajistit, že i po tomto rozšíření nabídky zůstane výrobce ziskový.

K této stabilizaci podle Domenicaliho dojde někdy v období kolem roku 2022, čtvrtou modelovou řadu tak máme očekávat nejdříve v té době. Jak bude vypadat, je zatím předčasné spekulovat, šéf Lamborghini ale naznačil, že primárním úkolem případné novinky bude zvýšit prodeje značky k hranici 10.000 vozů ročně. „Věříme, že taková značka jako ta naše má takový potenciál,“ tvrdí Domenicali, který v minulosti pracoval u Ferrari, jež se této hranici aktuálně též přibližuje.

Přestože je zatím rok 2022 zatím hodně daleko, vedení automobilky musí hledět takhle daleko a již nyní zvažuje různé možnosti, co za pár let vyrábět. Z minulosti Lamborghini se nabízí spoustu možností, ať už gran turismo nebo třeba „toddler lambo,“ tedy model menší než Huracán, automobilka se ale nechce moc zabývat minulými časy jako spíše tím, o co bude zájem.

„Bude v roce 2025 super SUV kanibalizovat kupé 2+2 nebo gran turismo? Zatím nevíme, musíme se ale připravit na různé scénáře,“ odhaluje práci vedení Domenicali. Ten prozradil, že jednou z možností je skutečně i vůz menší než Huracán, podle jeho slov ale takový model nesmí poničit image Lamborghini.

Zdroj: CarAdvice, Theophilius Chin (nákres)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..