Novinky

Lamborghini zastavuje výrobu. Kvůli koronaviru

Pandemie koronaviru se dotkla také automobilky Lamborghini. Z preventivních důvodů se rozhodla pozastavit provoz své domovské továrny v Sant‘ Agatě Bolognese, a to minimálně ve dnech od 13. března do 25. března 2020.

„Toto opatření je v mimořádné situaci, v níž se právě v Itálii nacházíme, aktem sociální odpovědnosti a vysoké vnímavosti vůči našim lidem,“ komentuje generální ředitel Lamborghini Stefano Domenicali s tím, že situaci bude firma nadále pečlivě sledovat, aby mohla flexibilně reagovat a ve správné chvíli opět rozběhnout výrobu.

Továrna Lamborghini se totiž nachází v provincii Emilia-Romagna, která v rámci Itálie patří mezi nejvíce zasažené oblasti epidemií koronaviru. Už dříve na provincii byla uvalena karanténa, která se později rozšířila na celou Itálii.

Dočasné zastavení výroby přitom přichází ve chvíli, kdy se Lamborghini nadmíru daří. Loni předalo zákazníkům 8.205 automobilů, což bylo díky uvedení SUV Urus o 43 % více než o rok dříve. Letos chtěla firmy v tomto trendu pokračovat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..