Virtual cars

Lamborghini Veneto

Mysleli jste si, že v Čechách a na Slovensku nežijí lidé, kteří by navrhovali supersportovní automobily? Tak to se tedy mýlíte, tento koncept je slovenské dílo, jehož autorem je Martin Cyprian.

Martin Cyprian se virtuálním tuningem zabývá téměř tři roky a nedávno uvedl koncept, který ukazuje, jak si autor představuje nástupce vlajkové lodi Lamborghini. Veneto (název odkazuje na italské město) má být „nástupcem“ současného Murciélaga.

Při pohledu na futuristický design jsou patrné dvě věci, za prvé, že auto sice má základní rysy shodné s Murciélagem, jejich celkový vzhled se ale od současného dvanáctiválcového modelu odlišuje.

Veneto odkazuje i na Countach, protože při pohledu na něj vzbuzuje úžas a překvapení. Tedy charakteristiky, jakými se pyšnil i futuristický Countach. Stačí se trochu zasnít a je jasné, že Veneto by mohlo způsobit stejný poprask.

Koncept Martina Cypriana jasně dokazuje, že designér Josef Kaban (tvořil například Bugatti Veyron) není jediným slovenským návrhářem automobilů. Budou Slováci novými nadčasovými tvůrci?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..