Novinky

Lamborghini v Pebble Beach ukáže Veneno a 350 GTV

Na letošním ročníku automobilového týdne v Pebble Beach, kde jsou prezentovány luxusní a raritní vozy, představí Lamborghini dva své modely, Veneno, které vznikne pouze ve čtyřech exemplářích, a 350 GTV, které navrhl slavný designér Franco Scaglione.

Účast v Pebble Beach má být vrcholem severoamerických oslav 50 let existence Lamborghini. Bok po boku se postaví první osobní Lamborghini v historii, koncept 350 GTV, a model Veneno ukazující nejmodernější techniku automobilky.

Severoamerická premiéra Venena proběhne 16. srpna na akci The Quail: A Motorsports Gathering, o dva dny později bude Veneno spolu s 350 GTV vystaveno na Pebble Beach Concours d’Elegance.

Lamborghini postaví pouze čtyři exempláře Venena, jeden zůstane v majetku automobilky, další tři poputují k majitelům, a to výměnou za čtyři miliony dolarů (cca 80 milionů korun). Zákaznické vozy mají být majitelům předány ještě před koncem roku.

350 GTV vzniklo v roce 1963, kdy debutovalo na tehdejším autosalonu v Turíně. Ferruccio Lamborghini tímto konceptem ukázal svůj zájem o výrobu osobních aut. 350 GTV se však do výroby nedostalo, design auta byl výrazně přepracován, výsledkem úprav byl sériový model 350 GT.

Lamborghini 350 GTV

Lamborghini Veneno

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..