HistorieNovinky

Lamborghini truchlí nad smrtí Boba Wallaceho

Minulý čtvrtek zemřel ve svých 75 letech Bob Wallace, bývalý hlavní testovací jezdec Lamborghini, který v této pozici pracoval 12 let. Ke smrti tohoto Novozélanďana se vyjádřil i prezident a generální ředitel automobilky Lamborghini Stephan Winkelmann.

„Dnes přijatá zpráva o úmrtí Boba Wallaceho zasáhla mě a nás všechny v Lamborghini a zanechala nás ve velkém smutku. Jako první testovací jezdec společnosti hrál Wallace klíčovou roli v počátečních letech Lamborghini, kdy významně přispěl ke zrození mýtu Býka,“ píše Winkelmann v oficiálním prohlášení.

Wallace byl pozván na letošní květnové oslavy 50 let od založení automobilky Lamborghini, pozvání ale kvůli svému zdravotnímu stavu nepřijal. Hosty oslav alespoň potěšil pomocí krátkého videa.

Bob Wallace se narodil 4. října 1938 v Aucklandu na Novém Zélandě, u Lamborghini pracoval na pozici hlavního testovacího jezdce mezi lety 1964 a 1975. Dva roky tak spolupracoval s další legendou světa býků – Valentinem Balbonim, který jej v této funkci později nahradil.

Vedle testování prototypů na italských „autostradách“ se Wallace zajímal také o závodění, před příchodem k Lamborghini byl dokonce členem závodních týmů Ferrari a Maserati. V Lamborghini pak stvořil závody inspirované prototypy Miura Jota, Urraco Bob a Jarama Bob. V tomto ohledu si Wallace moc nerozuměl se zakladatelem automobilky Ferrucciem Lamborghini, který závody odmítal.

Foto: Lamborghini registry + KLD Concept

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..