Virtual cars

Lamborghini Timador

Lamborghini Timador je dalším z děl, vytvářených v rámci projektu Lamborghini RAW Materials Project na Mnichovské univerzitě. Jeho autor, Johannes Brandsch, se rozhodl pokračovat v nastoleném designovém proudu severoitalské automobilky.

Johannes Brandsch vytvářel nástupce modelu Murciélago, jehož křivky zmodernizoval pro nastupující dekádu. Při pohledu na vůz ale spatříte linie, které určují Lamborghini již dnes.

Při návrhu se Johannes Brandsch inspiroval lasturami, jejichž tvary se mísí celým vozem. Největší z „lastur“ najdete na zádi automobilu, kde tvoří kabinu pro posádku a chladící otvory uprostřed uloženého motoru.

Podle autora by budoucí vlajková loď automobilky měla být lehčí než ta současná, a tak by na stavbu modelu Timador využil ty nejlehčí možné materiály.

Lamborghini RAW Materials Project je společným projektem Mnichovské univerzity a automobilky Lamborghini. Cílem projektu je navrhnout budoucí vozy italského výrobce.

Foto: Johannes Brandsch

Jeden myslel na “Lamborghini Timador

  • Dnes jsem na tenhle koncept narazil a opravdu mne velice zajímá, zda-li je vůbec plánovaná jeho seriová výroba, nebo jestli to končí již u pouhého konceptu (což by podle mne byla opravdu velká škoda) ???

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..