Reportáže

Lamborghini Praha: říjen 2009

Tento týden jsme navštívili jediného oficiálního zástupce automobilky Lamborghini v České republice. V showroomu, který se nachází v pražských Vysočanech, jsme si mohli prohlédnout pět zástupců z italské produkce.

Již při příchodu k budově showroomu si můžete prohlédnout první z exemplářů italské automobilky. Tím je žluté Murciélago Roadster, které zvláště v tomto sychravém počasí září do všech stran. Tento vůz je jediným svého druhu v Česku, a i proto je zajímavé, že je vybaven manuální převodovkou. Většina moderních Lamborghini, vyrobených pod taktovkou Audi, je vybavena sekvenčním E-Gearem, a tak je tento Roadster velice unikátní.

Zbylá Lamborghini jsou vystavena již uvnitř. Při vstupu do showroomu spatříte napravo zelené Gallardo Spyder, nalevo dvojici matných „baby lamborghini“ a vzadu před vámi zelené Murciélago LP640.

Vystavené Gallardo Spyder a Murciélago LP640 nesou stejný odstín zelené – je jím Verde Ithaca. Lak karoserie vozů je shodný, vnitřnosti se ale liší. Gallardo Spyder pohání desetiválec, Murciélago LP640 dvanáctiválec. Interiér vystaveného Murciélaga je laděn do závodního stylu – v kokpitu naleznete potahy z černé alcantary, otevřená verze baby lamba je spíše luxusní – interiéru vévodí kombinace černé a zelené kůže.

Posledními členy expozice Lamborghini Praha je dvojice matných baby lamborghini. Matnou černou Nero Nemesis nese Gallardo LP560-4 kupé, matnou hnědou Marrone Apus naopak Gallardo LP560-4 Spyder. Otevřené verzi faceliftovaného Gallarda vládne hnědá i v interiéru, kde najdete unikátní hnědou alcantaru.

Showroom Lamborghini Praha funguje od roku 2006, jeho majitelem je společnost Auto Exner. Ve stejné budově má oficiální zastoupení také automobilka Bentley, do servisu sem můžete zajet i se svým Aston Martinem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..