Virtual cars

Lamborghini New Espada

Nástupci modelu Lamborghini Espada jsou oblíbeným tématem mnoha designérů. I Fabian Weinert, student Mnichovské univerzity, by rád viděl nové čtyřmístné Lamborghini ve výrobě.

Autor návrhu „New Espada“ se rozhodl jít jinou cestou, než sama automobilka Lamborghini, která v roce 2008 představila koncept Estoque. Estoque bylo moderním vozem bez jakýkoliv retro prvků, které by se vracely k originálnímu automobilu.

Fabian Weinert naopak retro cestou šel a jeho koncept využívá tvarů Espady, doplněných současnou designérskou filosofií italského výrobce.

V návrhu se mísí dlouhá kapota a velké zadní okno slavné práce Marcella Gandiniho s „atomovými“ světlomety současných modelů ze Sant‘ Agaty. I barva je moderní matná šedá Grigio Telesto, kterou neslo Murciélago LP640 ve snímku Temný rytíř.

Lamborghini Espada bylo představeno 1968 jako třetí modelová řada mladé automobilky. Kvalita zpracování a luxusní výbava znamenaly, že se vozu mnohdy přezdívá italský Rolls Royce. Zákazníci si atypické gran turismo oblíbili, Espada byla nejprodávanějším Lamborghini až do konce osmdesátých let.

Foto: Fabian Weinert

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..