Virtual cars

Lamborghini Navarra Concept

Lamborghini Navarra je designová studie automobilu, který by podle autora konceptu, Adama Denninga, mohl být nástupcem současné dvanáctiválcové vlajkové lodi automobilky Lamborghini.

V konceptu Navarra se mísí tradiční křivky s moderními organickými nápady. Autor nechtěl použít současné ostré křivky vozů ze Sant‘ Agaty inspirované bojovou technikou, ale dát vozu vzhled z blízké budoucnosti.

“Představil jsem si všechny vlajkové modely značky od Miury po Murciélago a zapřemýšlel, jak by mohl vypadat jejich přímý nástupce,“ říká Adam Denning. Jeho inspirace byla ve skrze netradiční, a to Michelangelova socha La Pietà. Z ní autor využil především organické tvary a překrývající se linky.

Rozměry Navarry jsou podobné těm ze současného Murciélaga, koncept je jen o 2 centimetry kratší, jeho rozvor naopak o něco delší než u originálu. Karoserie by podle tvůrce měla být karbonová, motor by produkoval až 700 koní.

Američan Adam Denning vystudoval Univerzitu polytechnického designu v Miláně, kde spolupracoval s automobilkou Alfa Romeo. V současné době pracuje pro Lockheed Martin USA.

Foto: Adam Denning

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..